Daw-Trans to przykład naturalnego rozwoju w biznesie, którego początki sięgają 1989 r. i wprowadzenia gospodarki wolnorynkowej w Polsce.

To klasyczna historia rodzinnej firmy transportowej, która ewoluuje do poziomu mocnego, nowoczesnego podmiotu w branży TSL, z wypracowanym już własnym know-how i reputacją.

Niezmienne ukierunkowanie na rozwój pozwoliło przejść drogę od małej działalności gospodarczej z dwoma pojazdami do firmy zarządzanej korporacyjnie z potencjałem taboru 150 ciągników. Dziś dysponujemy sukcesywnie zwiększanymi możliwościami Kujawski Centrum Transportowe, w tym rozbudowywaną bazą, 32-osobowym profesjonalnym zespołem i bardzo ambitną strategią na kolejne lata.

 

Doświadczeniem na najwyższym poziomie Daw-Trans wspiera swoich Klientów na rynkach brytyjskim, niemieckim i oczywiście polskim. W tych krajach perfekcyjnie znamy realia branży transportowej, lokalną specyfikę problemów przy planowaniu i realizowaniu dostaw. Jesteśmy w pełni przygotowani do ich rozwiązywania: merytorycznie, narzędziowo, zasobowo.


Konsekwentnie wdrażane plany ujednolicenia i odmłodzenia floty (z 3 do 2 lat) przyczyniają się do coraz większej rozpoznawalności naszych charakterystycznych, czerwonych Mercedesów. Od lat siostrzana spółka Daw-Transu jest autoryzowanym dilerem tej renomowanej marki i przede wszystkim w oparciu o nią rozwijamy nasz tabor.


Daw-Trans, oprócz usług transportowych, prowadzi najem i sprzedaż pojazdów (nowe, używane), prowadzona jest też spedycja; firma służy radą i wsparciem zatrudnionych przewoźników w różnorodnych kwestiach: opłat drogowych, przepraw promowych, ryzyka związanego z nielegalną emigracją na rynku brytyjskim, transportu towarów niebezpiecznych itp.